The Guillotine

HomeForumHigh SchoolCollegeYouth/OpensNews/GeneralNews/GeneralLinksPhotosVideoSubscribeAdvertiseContact


Events subject to change. Check local schedules to verify dates, times, and locations.

High School Tournament TimeReport Results


2011 Class AAA Section 4 Individual Tournament

Teams:

Brackets

SECTION 4AAA SEEDS
 
103 Pounds
Nathan Stebbins   North 12th 26-7
Matt Meuwissen WBL  12th  25-11
Reid Lyden  (East Ridge) 9th 28-5
Justin Berg   (Tartan)  7th  30-6
 
112 Pounds
Justin Herold Plakut (Woodbury) 9th 35-2
Brad Luchsinger (Tartan)  10th 21-14
Dillan Nelson (Stillwater) 9th 13-11
Negawa Ansha (South) 10th 15-14
 
119 Pounds
Austin Jordan (Stillwater) 10th 26-12
Alex Rod  (WBL)  11th 22-11
Brandon Strong (South) 12th 22-12
Will Majerus (Roseville) 12th  22-10
 
125 Pounds
Amin Buta (South) 11th 29-7
Matt Riehle (Stillwater) 10th 17-12
Mario Tuccitto (North) 12th 24-8
Elijah Muedeking (WBL) 8th  13-18
 
130 Pounds
Ben Donnelly (Woodbury)  8th 30-7
Cam Brandvold (WBL) 11th 26-8
Brett Peterson (South) 10th 26-12
Sam Rippe (Stillwater) 12th 20-15
 
135 Pounds
T. J. Ohara (Tartan)  9th 31-2
Branden Madsen (Stillwater) 11th 22-6
Mark Akpaka (South) 11th 25-12
Shane Shepherd (WBL) 12th 13-18
 
140 Pounds
Joe Raymond (North)  11th 23-12
Duncan Potter (WBL) 11th 21-11
Adam Gephart (Roseville) 12th 16-18
Michael Straw (South) 10th 15-9
 
145 Pounds
Colin Hertz (Stillwater) 12th 22-16
Ryan Dickhausen (Woodbury) 10th 19-18
Joe Nasvik (WBL) 11th 11-4
Matt Allen (Roseville) 11th 24-6
 
152 Pounds
Cody Anderson (WBL) 11th  29-10
Cory Strecker (Roseville) 12th 26-5
Mitch Keogh (Stillwater) 12th 27-12
Brandon Borchardt (Woodbury) 12th 21-14
 
160 Pounds
Tommy Longendyke (WBL) 10th 29-7
Nathan Peterson (South) 12th 23-10
Andrew Paul (Roseville) 11th 19-7
Eli McGeehan (Tartan) 9th 10-11
 
171 Pounds
Beau Bibeau (WBL) 11th 32-7
Nick Bachmann (East Ridge) 12th 27-6
Brandon Comiskey (Roseville) 11th 28-7
Jack Bagillo (Stillwater) 12th 25-14
 
189 Pounds
Ben Reil (Stillwater)  12th 21-12
Trae Story (Roseville) 10th 27-6
Connor Pariseau (WBL) 12th 6-0
Andrew Pederson (Cretin) 10th 4-16
 
215 Pounds
Mitchell Elmer (Stillwater) 12th 35-2
Kris Orioske (WBL) 12th 12-6
Phil Fraser (Woodbury) 11th 4-27
Nick Vitale (Rosville) 12th 9-17
 
285 Pounds
Donny Longendyke (WBL) 12th 36-0
Brock Horwath (Stillwater) 12th 34-2
Teddy Kline (Cretin) 12th 17-6
Lee Whiteside (South) 8th 2-12