Dates & Deadlines

Links

Youth

High School

College

Club/FS/G-R

News/General

 
Section 7AA
 
Wadena High School
 
February 26, 2000
 
103
1st Nathan Berry WDC 10th 28-7
2nd Scott Ahlf Menagha-Sebeka 9th 23-8
3rd Wes Tessman Jr. Minnewaska
4th Cory Swenson Pequot Lakes/Pine River
 
112
1st Leland Brincefield WDC 10th 29-4
2nd Jon Messner Morris Area/Hancock
True 2nd Chris Tibbetts Aitkin over Jon Messner Morris
3rd Chris Tibbetts Aitkin 11th 7-3
4th Joe Werner Perham
 
119
1st JJ Kratzke Perham 10th 25-4
2nd Russell Aho Menagha/Sebeka 11th 25-6
3rd Brett Braaten Minnewaska
4th Matt Finlayson Aitkin
 
125
1st Peter Hayes WDC 9th 32-1
2nd Tylor Bendson Staples 11th 24-9
3rd Adam Pesta Long Prairie/Greg Eagle
4th Jack Rosenthal Perham
 
130
1st Ben Keen Pequot Lakes/Pine River 11th 28-1
2nd Bryce Swenson Morris Area/ Hancock 11th 27-6
True 2nd Bryce Swenson over Louie Vandermay WDC
3rd Louie Vandermay WDC
4th Jason Bonneville Aitkin
 
135
1st Aaron Erickson Minnewaska 12th 29-1
2nd Shane Tappe Detroit Lakes
True 2nd Pat Kramer WDC over Shane Tappe Detroit Lakes
3rd Pat Kramer WDC 11th 26-2
4th Joel Hendrickson Menagha/Sebeka
 
140
1st Matt Schad Long Prairie/Grey Eagle 10th 23-6
2nd Craig Cihlar Minnewaska 10th 24-8
3rd Blake Christopherson Perham
4th Marshall Koep Ottertail Central
 
145
1st Tony Johnson Staples 11th 18-3
2nd Tyler Swenson Minnewaska 12th 30-2
True 2nd Tyler Swenson over Nick Boit Detroit Lakes
3rd Nick Boit Detroit Lakes
4th Adam McCoy Pequot Lakes/Pine River
 
152
1st JR Ferrier Crosby-Ironton 12th 25-3
2nd Dan Mitchell Minnewask 12th 27-3
True 2nd Dan Mitchell over Sean Belmont Ottertail Central
3rd Sean Belmont Ottertail Central
4th Mike Winjum Perham
 
160
1st Luke Abraham Pequot Lakes/Pine River 12th 22-0
2nd Luke Trout WDC 11th 29-6
3rd Johns Koons Crosby-Ironton
4th Jared Pesta Long Prairie/Greg Eagle
 
171
1st Matt Lowers WDC 12th 16-4
2nd Mike Meeks Detoit Lakes 12th 22-11
3rd Dan Flatau Perham
4th Ryan Mills Pequot Lakes/Pine River
 
189
1st Joe Bryce Minnewaska 12th 30-0
2nd Ben Anderson Ottertail Central 12th 27-2
True 2nd Ben Anderson OTC over Tony Vittetoe WDC
3rd Tony Vittetoe WDC
4th Jeff Lorber Staples
 
Hwt
1st Tony Hermes Perham 12th 28-2
2nd Josh Bresnahan Pequot Lakes/Pine River
3rd Nate Korkowski WDC
4th Bryan Kvitek Minnewaska
Contact Us | Subscribe | Advertise | Links | Youth | H.S. | College | Club | News/General

© The Guillotine