Forum | H.S. | College | Youth | Club | News/General | Links | Photos | Subscribe | Advertise | Contact


Events subject to change. Check local schedules to verify dates, times, and locations.

submit results/info/updates: results@theguillotine.com | Dual Meet Results Form | Fax: 612-605-0159


Class AAA Section 7 Team

#1 St. Francis

2/11/05 at 7:00 pm

at Grand Rapids

St. Francis

#8 North Branch

66-6

2/11/05 at 5:00 pm

at Grand Rapids

North Branch

38-30

#9 Chisago Lakes

2/12/05 at 12:00 pm

at Grand Rapids

St. Francis

#5 Anoka

36-22

2/11/05 at 5:00 pm

at Grand Rapids

Anoka

70-6

#12 Andover

2/11/05 at 7:00 pm

Forest Lake

at Grand Rapids

39-20

#4 Forest Lake

2/12/05 at 2:00 pm

Champion

at Grand Rapids

St. Francis

32-23

#3 Coon Rapids

2/11/05 at 7:00 pm

at Grand Rapids

Coon Rapids

#11 Princeton

46-18

2/11/05 at 5:00 pm

at Grand Rapids

Grand Rapids

57-9

#6 Grand Rapids

2/12/05 at 12:00 pm

at Grand Rapids

Cambridge-Isanti

#7 Blaine

38-24

2/11/05 at 5:00 pm

at Grand Rapids

Blaine

49-15

#10 Champlin Park

2/11/05 at 7:00 pm

at Grand Rapids

Cambridge-Isanti

46-17

#2 Cambridge-Isanti


Preliminaries
 
North Branch 38, Chisaga Lakes 30
 
Anoka 70, Andover 6
 
Grand Rapids 57, Princeton 9
 
Blaine 49, Champlin Park 15
 
Quarterfinals
 
St. Francis 66, North Branch 6
 
Forest Lake 39, Anoka 20
103 Paul Tellgren (An) Dec Charlie Janssen (Forest) 6-7
112 Luke Opsahl (Forest) Pin Jake Begin (An) 3:34
119 Shawn Saxe (Forest) Dec Andy Hildre (An) 7-1
125 Jake Dietchler (An) Md Clay Harrison (Forest) 1-10
130 Eric Morris (Forest) Dec Jamen Hulegard (An) 9-6
135 Lucas Murray (An) Md Ken Janssen (Forest) 4-14
140 Patrick Taylor (Forest) Pin Josh Johnson (An) 1:41
145 Scott Jensen (Forest) Dec Tully Boushek (An) 8-6 Ot
152 Jordan Kolbow (Forest) Dec Josh Tresler (An) 8-4
160 Lucas Munkelwitz (Forest) Pin C.B. Stratton (An) 2:17
171 Adam Armstrong (An) Dec Ryan Turry (Forest) 5-12
189 Dusty Iverson (An) Pin Chad Eibensteiner (Forest) 2:23
215 Phillip Osterbauer (Forest) Dec Jared Rasmussen (An) 3-1
275 Derek Peterson (Forest) Pin Jim Hill (An) 3:12
 
Coon Rapids 46, Grand Rapids 18
 
Cambridge-Isanti 46, Blaine 17
 
Semifinals
 
Cambridge-Isanti 38, Coon Rapids 24
 
St. Francis 36, Forest Lake 22
103 Charlie Janssen (Forest) Dec Trent Harold (Sf) 6-1
112 Travis Kirpach (Sf) Pin Luke Opsahl (Forest) 2:44
119 Nick Wasche (Sf) Md Shawn Saxe (Forest) 2-11
125 Clay Harrison (Forest) Md Justin Schulte (Sf) 13-4
130 Jamie Molitor (Sf) Dec Matt Joyer (Forest) 5-8
135 Ryan Owens (Sf) Dec Eric Morris (Forest) 1-6
140 Patrick Taylor (Forest) Dec Justine Duchein (Sf) 5-4
145 Chris Costelano (Sf) Md Scott Jensen (Forest) 0-9
152 Robbie Kriesel (Sf) Md Lucas Munkelwitz (Forest) 5-18
160 Jordan Kolbow (Forest) Dec Cole Swenson (Sf) 4-3
171 Garret Long (Sf) Pin Ryan Turry (Forest) 2:52
189 Phillip Osterbauer (Forest) Pin Shawn Malley (Sf) 3:02
215 Andy Robinson (Sf) Pin Dustin Bently (Forest) :54
275 Derek Peterson (Forest) Dec Blaine Hjelm (Sf) 5-4
 
Championship
 
St. Francis 32, Cambridge-Isanti 23