Forum | H.S. | College | Youth | Club | News/General | Links | Photos | Subscribe | Advertise | Contact


Events subject to change. Check local schedules to verify dates, times, and locations.

submit results/info/updates: results@theguillotine.com | Tournament Results form | Fax: 612-605-0159


Class AAA Section 6 Individuals

103
1st - Tom Kelliher, AV Fall
2nd - Minh Huynh, Eastview
*True Second -- Huynh over Robby Fisher (Kenn) 8-7
3rd - Fisher 6-2
4th - Jared Fields, Eagan
5th - Thanh Vu, Burnsville 12-7
6th Ryan Harjula, Richfield
112
1st - Matt Mincey, AV Fall over Mike Litke, Rosemount 3:43
2nd - Timmy Fisher, Kennedy
*True Second -- Robby Fisher (Kenn) over Litke 10-6
3rd - Litke
4th - Troy Douglas, Eagan
5th - Josue Caballero, MSW Fall
6th - Skylar Warrick, Burnsville
119
1st - Zack Bigboy, Kennedy 7-2
2nd - Alex Michaud, Eagan
3rd - Justin Lebahn, Rosemount 6-5
4th - Gavin Dattilo, Burnsville
5th - Ben Christianson, AV Fall
6th - Chris Griepp, Eastview
125
1st - Jayson Ness, Kennedy Fall
2nd - Paul Bjorkstrand, Burnsville
3rd - Danny Crone, AV Fall
4th - Trevor Gordon, EV
5th - Binium Molla, Eagan 9-7
6th - Tom Eiden, Rosemount
130
1st - Jeff Gleason, AV 12-6
2nd - Bryce Mackey, Burnsville
*True Second -- Mackey, fall, over Otis Weaver, Washburn
3rd - Otis Weaver, Washburn 9-6
4th - Matt Olson, Kennedy
5th - Brett Hammond, Eagan Fall
6th - Jordan Stephan, Rosemoung
135
1st - Richard Fessler, AV Tech 24-8
2nd - Derik Pearson, Rosemount
3rd - Blake Buzzo, Jefferson 11-6
4th - Pat Costello, Kennedy
5th - Josh Nelson, Eastview 12-2
6th - Mike Vruno, Eagan
140
1st - Nick Walsh, Rosemount 5-2
2nd - Bryce Wasmund, AV
*True Second Wasmund by fall over Marty Hanson of Kennedy
3rd - Marty Hanson, Kennedy Fall
4th - Josh Thill, Eagan
5th - Alex Streff, Burnsville Fall
6th - Ben Gomez, Washburn
145
1st - Matt Brauer, Burnsville Fall
2nd - John Makabe, Eastview
*True Second - Makabe 5-4 over Tony Lembeck, Kennedy
3rd - Lembeck, Kenn 6-5
4th - Arece Hampton, Richfield
5th - Chris Leuer, Eagan
6th - Will Schmidley, AV
152
1st - Jason Shelsby, AV Fall
2nd - Dave Bjorkstrand, Burnsville
*True Second - Bjorkstrand 11-7 over Jeff Erkel, Eagan
3rd - Erkel, Eagan 12-0
4th - Tom Chies, Eastview
5th - Dave Weber, Rosemount 4-1
6th - Luke Ryan, Richfield
160
1st - Tom Lacombe, AV 7-3
2nd - David Fisher, Kennedy
3rd - Scott Francois, Rosemount, 5-4
4th - Mike Cronan, Edina
5th - Kyle Wilson, Eastview Forfeit
6th - Jacob Cannedy, Washburn
171
1st - Nic Barclay, AV 15-6
2nd - Alex McLaughlin, Washburn
3rd - Tyson Wood, Eagan 1-0
4th - Nick Blanco, MSW
5th - Alex Kwan, Kennedy 9-3
6th - Andrew Nelson, Eastview
189
1st - Vernon Johnson, Richfield 12-3
2nd - Duy Huynh, AV
*True Second - Huynh 5-4 over Billy Morgan, Rosemount
3rd - Morgan, Rosemount 2-1 2OT
4th - David Goblirsch
5th - Steve McMoore, Eastview 10-7
6th - Chris Fleming, Washburn
215
1st - Steve Larson, AV 8-1
2nd - Jamal Lewis, Richfield
3rd - Jeremy Miller, Eagan 7-3
4th - Troy Fokken, Eastview
5th - Chris Tenant, Burnsville Fall
6th - Ryan Foster, Kennedy
275
1st - Jake Morgan, AV Fall
2nd - Ryan Ruckdashel, EV
*True Second - Ruckdashel 16-0 tech over Ryan Fitcher, Burnsville
3rd - Ryan Fitcher, Burnsville 4-2
4th - Joe Kusnier, Richfield
5th - Jordan Azzam, Rosemount 3-1 OT
6th - Alex Diaz, Eagan