Contact | Subscribe | Advertise | Links | Youth | H.S. | College | Club | News/General

Class AA Section 4 Individual

Events subject to change. Check local schedules to verify dates, times, and locations.

email info/updates to: webmaster@theguillotine.com

Tournament Results Form | Fax: 1-503-210-8826
at Saint Michael-Albertville High School
Andover (AN)
Benilde-St. Margaret's (BSM)
Brooklyn Center (BC)
Columbia Heights (CH)
Concordia Academy (CA)
DeLaSalle (DLS)
Fridley (FRI)
Mahtomedi
Minnehaha Academy/Minneapolis Lutheran (MAML)
Mound Westonka (MW)
Orono (ORN)
St. Michael-Albertville (STMA)
St. Paul Humboldt (SPH)
Waconia/Mayer Lutheran (WML)
103
1. Mike Thorn (STMA) 7-0
2. Jake Saatzer (MW)
3. Josh Artmann (WML) 10-0
4. Jay Diaferio (BSM)
5. Magnus Hokstad (FRI) 6-3
6. Matt Reinartz (CH)
112
1. Joe Grygelko (STMA) 12-3
2. Justin Kessler (AND)
True Second: Kessler over Bergman Fall 1:16
3. Chris Bergman (MW) Fall 5:29
4. Jason Winter (BC)
5. Sean Devereaux (MAML) Default
6. Jared Faber (FRI)
119
1. Brandon DIck (STMA) Default
2. Ryan Breisch (MW)
3. Graham Norsted (MAML) Fall 2:54
4. Josh Martin (BC)
5. Alex Graham (BSM) Fall 3:34
6. Bradley Weinzerel (WML)
125
1. Aaron Cook (WML) 7-2
2. Tyler Gangestad (ORN)
3. Chad Little (STMA) Fall 2:16
4. Brian Warren (BC)
5. Matt Whalen (FRI) 4-2
6. Nathan Smith (DLS)
130
1. Adam Ketcher (MAML) 11-4
2. Dave Flemig (WML)
3. Nick Espinosa (DLS) 9-5
4. Kris Kenyon (MW)
5. Grant Wenkstern (BSM) 2-1
6. Kurt Schumm (STMA)
135
1. Jake Grygelko (STMA) 7-6
2. Darian Thompson (MW)
3. Chris Bullis (WML) 12-9
4. Brandon Johnson (FRI)
5. Dave Hauge (MAML) 4-1
6. Justi Smith (BSM)
140
1. Mickey Kirk (STMA) 2-1
2. Jared Duske (WML)
True Second: Duske over Munoz Fall 3:35
3. Miguel Munoz (BC) 12-2
4. Matt Kiesow (MW)
5. Peter Martinson (ORN) DQ
6. Ryan Hibbard (BSM)
145
1. Jon Priess (WML) 2-1
2. Eric Radziej (MW)
True Second: Vetsch over Radziej 8-7
3. Luke Vetsch (STMA) Fall 1:01
4. Kristofor Enlund (MAML)
5. Chris Kent (FRI) 6-0
6. Peter Keding (ORN)
152
1. Dennis Westlund (WML) 12-5
2. Paul Olin (DLS)
3. Joe Slaughter (ORN) Fall 5:19
4. Ted Saatzer (MW)
5. Robert Haskin (CH) 10-6
6. John Neeb (FRI)
160
1. Chas Betts (STMA) 10-4
2. Dan Hoernemann (WML)
3. Juan Mena (SPH) 6-4
4. Kevin Ham (MW)
5. Jame Kerrigan (CH) 4-1
6. Ed Harm (BSM)
171
1. John Grygelko (STMA) 5-4
2. Andrew Fredricksen (WML)
True Second: Fredricksen over Wood Fall :40
3. Mike Wood (MW) 2-1
4. Jayden Scherer (ORN)
5. Chris Jensen (MAML) 1-0
6. Bill Bourgeois (BSM)
189
1. Ryan Masica (CH) Default
2. Mike Groshen (WML)
3. Jake Bjorklund (STMA) 10-8
4. Dan May (MAML)
5. Matt O'Keefe (BC) TFall 5:00
6. Matt Grover (MW)
215
1. Ryan Eckdahl (ORN) Fall 2:21
2. Adam Roden (STMA)
True Second: Roden over Nord 11-2
3. Joe Nord (WML) 8-5
4. Luis Cameron (BC)
5. Joe Stein (MW) Fall 4:28
6. Dan Thoren (MAH)
275
1. Dan Pohl (WML) 10-0
2. Max Gabrelcik (MW)
True Second: McEachern over Gabrelcik 4-3
3. Caleb McEachern (STMA) 12-5
4. Ulysses Izolla (SPH)
5. Tom Schwarze (MAH) Fall 2:04
6. John Winczewski (AND)