Contact | Subscribe | Advertise | Links | Youth | H.S. | College | Club | News/General

Class AAA Section 8 Individual

Events subject to change. Check local schedules to verify dates, times, and locations.

email info/updates to: webmaster@theguillotine.com

Tournament Results Form | Email | Fax: 1-503-210-8826
Feb. 23, 2002 at Elk River, MN
 
Alexandria (ALX)
Bemidji (BEM)
Brainerd (BRN)
Elk River (ELK)
Fergus Falls (FER)
Little Falls (LIT)
Monticello (MON)
Moorhead (MHD)
St. Cloud Apollo (SCA)
St. Cloud Tech (SCT)
Sauk Rapids/Rice (SRR)
 
103
1st Vince Sellnow (BRN) 6-4
2nd Jon Dahlheimer (MON)
3rd Joe Anderson (BEM) 4-2
4th Andy McCarty (ELK)
5th Bronson Hatch (SCT)
6th Josh Bue (LIT)
 
True 2nd
Jon Dahlheimer (MON) over Joe Anderson (BEM) 8-3
 
112
1st Michael Ashby (LIT) 6-3
2nd Konrad Abramo (BRN)
3rd Chris Black (BEM) 2-0 OT
4th Derrick Orth (SCT)
5th Lonnie Gabrielson (FER) Fall
6th Jay Thoreson (MHD)
 
119
1st Andy Petrich (SRR) 8-4
2nd Charlie Odden (SCT)
3rd Greg Skerik (BEM) 6-2
4th Ryan Kukowski (ELK)
5th Glen Belde (MON)
6th Dan Fleischhacker (BRN)
 
125
1st Joe Miller (BEM) 7-1
2nd Tom Zelinske (BRN)
3rd John Kolar (ELK) Fall 2:50
4th Andy Krog (FER)
5th Ryan Logan (ALX)
6th Jason Holker (MON)
 
130
1st Mitch Gabrielson (FER) 4-3
2nd Trevor Brady (LIT)
3rd Ryan Cronemiller (BEM) 7-3
4th Dave Michaelis (MON)
5th Marc Andvik (MHD) 3-1
6th Greg Strand (BEM)
 
True 2nd
Trevor Brady (LIT) over Ryan Cronemiller (BEM) Fall 1:37
 
135
1st Thomas McAlpine (ELK) 8-0
2nd Donny DePatto (MON)
3rd Mitch VanVleet (SCT) Fall 3:16
4th Derek VanDenEinde (MHD)
5th Nick Mistic (BEM) 12-4
6th Shawn Hemminger (SCA)
 
140
1st Andy Pickar (BRN) 8-1
2nd Matthew Boser (LIT)
3rd Matt Price (FER) 3-1 OT
4th Montanna Ewers (SCT)
5th Ryan Mergen (MON) 4-3
6th Nick Hutchins (SRR)
 
145
1st Joe Beck (SCT) 9-6
2nd Dustin Puffe (BEM)
3rd Jason Kohl (ELK) 5-4
4th Bruce Rosendahl (FER)
5th Eric Rodriguez (MHD) 6-5
6th Dan Barela (MON)
 
True 2nd
Dustin Puffe (BEM) over Jason Kohl (ELK) 6-5
 
152
1st Zach Thein (SRR) 8-5
2nd Nate Dahlheimer (MON)
3rd Mike Pulczinski (BEM) 5-2
4th Joe Schmiesing (SCT)
5th Chad Weiss (BRN) 5-0
6th Allen Zarbok (ALX)
 
160
1st Mitch Mistic (BEM) 10-4
2nd Cory Beierman (SRR)
3rd Josh Boelz (SCT) Fall
4th Ryan Bezzant (ELK)
5th Matt Hyland (BRN) 5-1
6th Tom Good (FER)
 
171
1st Adam Gosiak (LIT) 17-4
2nd Charlie Erlandson (MON)
3rd Neil Russell (SCA) Fall 1:57
4th Ben Thoreson (MHD)
5th Nathan Merten (SCT) 5-4
6th Luke Strassburg (ELK)
 
True 2nd
Neil Russel (SCA) over Charlie Erlandson (MON) Fall 2:50
189
1st Justin Walsh (ALX) 2-2 2OT
2nd Mike Peterson (BEM)
3rd Aaron Evenson (SCA) 10-1
4th Jordan Stracke (SCT)
5th Adam Hemmesch (ELK) 5-1
6th Travis Macleod (MHD)
 
True 2nd
Mike Peterson (BEM) over Aaron Evenson (SCA) 10-6
 
Hwt
1st Alan Erickson (ELK) 5-4
2nd Travis Miller (SCT)
3rd Brent Mason (BEM) Fall 5:42
4th Peter Gans (SRR)
5th Phil Werner (SCA) Fall 2:42
6th Michael Schwientek (LIT)
 
True 2nd
Brent Mason (BEM) over Travis Miller (SCT) Fall 5:25
 
Notes:
Thomas McAlpine (ELK) Career Win 163
Zach Thein (SRR) 100th Career Win