Contact | Subscribe | Advertise | Links | Youth | H.S. | College | Club | News/General

Class AA Section 6 Individual

Events subject to change. Check local schedules to verify dates, times, and locations.

email info/updates to: webmaster@theguillotine.com

Tournament Results Form | Fax: 1-503-210-8826
2/23/02 at Mora, MN
 
Becker/Autumn Ridge (BA)
Big Lake (BL)
Chisago Lakes (CL)
Foley (FO)
Milaca/Faith Christian (M/FC)
Mora (MO)
North Branch (NB)
Pine City (PC)
Princeton (PR)
Sartell (SA)
 
103
1st Tom Ollestad (MO) 11-5
2nd Jeff Homgren (NB)
3rd Jon Lavoi (BA)
4th Chuck LaMee (M/FC)
5th Brian Jones (CL) 8-2
6th Tyler Sonenstahl (BL)
 
112
1st Ryan Holthaus (FO) 11-7
2nd Steve Johnson (MO)
3rd Jason Shierts (BA) 5-4
4th Steven Vedders (M/FC)
5th Joe Lofboom (NB) 8-1
6th Andrew Dumuth (SA)
 
119
1st Kent Nathe (SA) 2-1 2OT
2nd Joel Wirz (M/FC)
3rd John Buchanan (NB) 6-0
4th Trevor Knaeble (BL)
5th Randy Anderson (CL) 12-0
6th Nick Houle (BA)
 
125
1st Clay Hoeck (M/FC) 4-2
2nd Jon Koranda (BA)
3rd Eric Seppelt (FO) 7-2
4th Brian Richter (CL)
5th Matt Jensen (PR) Fall 1:00
6th Jed Shanley (NB)
 
130
1st Mark Anson (M/FC) 13-8
2nd Josh Foss (FO)
3rd Kent Backes (BA) 18-7
4th Keith Lumley (BL)
5th Joe Holmgren (NB) Fall 1:45
6th Luke Leyk (SA)
 
135
1st Aaron Bemboom (FO) 10-4
2nd John Fradette (M/FC)
3rd Tony Peltier (PR) 9-4
4th Dan Ennis (MO)
5th Bruce Johnson (PC) Fall 1:39
6th Ben Talkington (BL)
 
140
1st Josh Villella (NB) 4-0
2nd Phil Meinert (PR)
3rd Mike Mackedanz (MO) 6-3
4th Luke Bialke (FO)
5th Jevon Foley (BA) Fall 2:05
6th Luke Anderson (CL)
 
True 2nd
Phil Meinert (PR) over Mike Mackedanz (MO) 6-3
 
145
1st Dylan Rosenberg (MO) 6-2
2nd Eric O'Brien (BA)
3rd Dustin Coffin (SA) 5-2
4th Luke Matvick (FO)
5th Andy Kotsmith (M/FC) 18-8
6th Matt Saterbak (PR)
 
152
1st Mitch Vedders (M/FC) 9-5
2nd Ryan Lumley (BL)
3rd Jadian Foley (BA) 8-4
4th Ben Sanftner (MO)
5th Cory Winkelman (FO) 7-6
6th Evan Pemberton (PR)
 
160
1st Brian Flatland (M/FC) Fall 4:57
2nd Ben Hoglund (BL)
3rd Justin Swendra (FO) 11-6
4th Dan Strenge (SA)
5th Joel Jensen (PR) Fall 2:57
6th Jeremy Adelman (BA)
 
True 2nd
Ben Hoglund (BL) over Justin Swendra (FO) Default
 
171
1st Craig Kotsmith (M/FC) 3-2
2nd Jeremy Pederson (BA)
3rd Ed Rodenberg (MO) 7-1
4th Curt Anson (FO)
5th Cody Eckstrom (NB) 6-3
6th Ryan Beacom (BL)
 
189
1st Alex Carlin (CL) 5-3 OT
2nd Greg Frank (FO)
3rd Josh Davidson (NB) Fall 4:04
4th Paul Mead (PC)
5th Brandon Westgaard (BL) Default
6th Derek Ashe (PR)
 
True 2nd
Greg Frank (FO) over Josh Davidson (NB) 7-6
 
HWT
1st Don Turner (MO) 11-5
2nd Justin Bronson (PR)
3rd Josh Ingle (FO) Fall 4:31
4th Peter Beckstrom (M/FC)
5th Josh Barnes (PC) Fall 3:57
6th Jeremy Bergerson (NB)
 
Head Coach of the year: Brad Novak, Becker
Asst. Coach of the year: Scott Gorecki, Foley